תחבורה ציבורית בלייפציג.

המידע שיעזור לכם להתנייד בעיר.
כנראה שכתבה זו תוכל לחסוך לכם זמן והרבה כאב ראש בכל מה שקשור לתכנון הטיול שלכם וההתניידות בעיר.

ללייפציג, ככל עיר אירופאית גדולה, מרושתת היטב באפשרויות לנוע בה. אך אם זאת, יש לה גם כמה חסרונות בולטים כאשר משווים אותה על הערים הגדולות כמו המבורג וברלין.
החיסרון הבולט הראשון הוא שלעיר לא קיימת רכבת מטרו או ה-U Bahn המפורסמת של גרמניה. אך עדיין קיימות אפשרויות רבות לתחבורה ציבורית "עילית". בעיני יש בזה המון יתרונות כמו למשל שככה אתם יכולים לחוות את העיר ולהכיר אותה תוך כדי הנסיעה עצמה.

עוד דבר שחשוב לדעת לפני שמתניידים בעיר הוא שחברת התחבורה העירונית ה-Lvb היא חלק מחברת האזורית ה-Mdv. ולמה היה לי חשוב כל כך לציין את הפרט הטכני הזה? זאת משום שהחברה הנפיקה אפליקציה בלעדית שרק בה תוכלו לעקוב אחר לוחות הזמנים והקווים שלוקחים חלק תחתיה.
זאת אומרת שבמקרה הזה "גוגל מפס", שכבר התרגלנו להשתמש בו באופן יום יומי, לא ייתן לכם מידע לגבי קווי הרכבת הקלה (טראם) והאוטובוס בעיר.
אך אל דאגה, האפליקציה זמינה בכל הממשקים גם של "אנדרואיד" וגם של "אפל" , ואף על פי העיצוב הקצת מיושן שלה, אפשר להתנייד איתה באופן די פשוט.
למי שרוצה, מוזמן להוריד – Easy go

קו רכבת חשמלית בעיר – אחת ממערכות החשמלית הטובות באירופה.

אמצעי התחבורה השונים בלייפציג:
הרכבית החשמלית – טראם
מערכת התחבורה הציבורית של לייפציג מסתמכת בראש ובראשונה על רשת החשמלית הגדולה והרחבה שלה, היא מכילה 13 קווי חשמלית נפרדים ומכסה סך של 218 ק"מ של כביש מה שנחשב לאחת ממערכות החשמליות המשוכללות באירופה.
היא מחברת בין כל תחומי העיר ונוסעת והיא זמינה בין שני לשישי בין 05:00-01:00, תלוי כמובן בקו, כאשר בסופ"שים חלק מן הקווים עובדים עד שעות יותר מאוחרות

אוטובוסים
מופעלים גם כן ע"י חברת Lvb ונותנים שירות מאוד נוח לאורכה ולרוחבה של העיר. להבדיל מן הרכבת החשמלית, אוטובוסי הלילה קיימים לאורך כל השבוע, ועובדים בתדירות של קו אוטובוס בכל שעה עגולה.
ישנם תחנות שלפעמים יותר נוח לרדת מהן דרך האוטובוס ולא בטראם ולכן מומלץ להסתכל באפליקצייה ולראות מה הדרך הטובה ביותר.

הרכבת המהירה ה- S Bahn
דווקא הרכבת העילית של גרמניה ה- S Bahn משמשת בלייפציג כמעט כמו המטרו משום שבתוך התחנות הנמצאות בעיר היא נוסעת על במנהרה שנבנתה ממש בשבילה. מירב השימוש של נוסעים ברכבת זו היא לאלו שרוצים להשתמש בקו המהיר מלייפציג אל הערים הקרובות אליה כמו Halle . כמו כן היא עוצרת בכמה תחנות בתוך העיר כמו התחנה המרכזית, תחנת השוק והתחנה ליריד המסחר של לייפציג – הלייפציג מסה, מה שהופך אותה להיות קצת "רכבת התיירים" של העיר.
לפי דעתי הטראם והאוטובוסים אמורים להספיק.

*כרטיס הנסיעה בלייפציג מכיל את כל סוגי התחבורה הציבורית בעיר.

קניית הכרטיסים היא אינה מסובכת כאשר לצד רוב התחנות ישנה מכונת כרטיסים, שמציגה את המידע רק באנגלית. וכמו כן, המכונות מפוזרות בתוך הקרוניות של החשמלית עצמה. דבר חשוב שצריך לזכור הוא שלאחר קניית הכרטיס יש לקודד במכונות הקידוד המפוזרות גם כן בקרונות. במידה וקניתם כרטיס, ונתפסתם כאשר הוא לא קודד, תוכלו לקבל קנס של כ-40 יורו.
במידה והחלטתם לעלות לאוטובוס ללא כרטיס, תצטרכו לרכוש את כרטיסכם דרך הנהג.

למכירון המלא של כל הכרטיסים אתם מוזמנים להיכנס לאתר.

וכמה זה עולה לנו:

• כרטיס נסיעה חד פעמי לכיוון אחד שתקף לשעה עולה כ- 2.7 יורו
• כרטיס לארבעה נסיעות יעלה לכם כ-10.8 יורו והוא תקף רק לאדם אחד.
• כרטיס הנסיעה היומי (והמומלץ) ל-24 שעות יעלה לכם כ-7.6 יורו. קיימת אפשרות לקנות גם כרטיס יומי קבוצתי (עד ל-5 אנשים) שאמור להוזיל לכם בעלויות. אתם מוזמנים להסתכל באתר ולבדוק.

לאלו מכם שרוצים לנסוע בתחבורה ציבורית עם אופניים, צריכים לשלם על "כרטיס מיוחד", תוכלו למצוא זאת גם במכונות הכרטיסים.

ועם כבר דברנו על אופניים, אתם מוזמנים לקרוא את המדריך שלי לכלי התחבורה הנגיש, הכיפי וגם הכי ירוק בעיר- האופניים.

לשתף בפייסבוק
לשתף בלינקדין
לשתף במייל
לשתף בווצאפ
סגירת תפריט