קניות בלייפציג

קניונים ומרכזים ששווה להכיר.

למי שלא יודע, מתחילת המאה ה-13, בגלל מיקומה המרכזי של העיר לייפציג, הופכת העיר להיות עיר מסחר מאוד גדולה באירופה ומכך מוקם היריד הגדול של לייפציג – הלייפציג מסה.
לקראת סוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20 היריד של לייפציג עובר הסבה והופך ליריד ביתנים גדול ומרשים הממוקם במרכז העיר ומכיל המון פסאז'ים ומרכזי קניות גדולים ומרשימים. מאז הספיק היריד להחליף עוד את מקומו, אך מרכזי הקניות היפים נשארו ובנוסף להם נבנו כמה מרכזי קניות גדולים וחדשים, חלקם כחלק משיפוצים של אותם פסאז'ים וחלקם כמרכזי קניות מוסדרים.

התחנה המרכזית של לייפציג

נתחיל עם הנגיש ביותר :
התחנה המרכזית של לייפציג – Hauptbahnhof.
אז ממש ברגע שאתם יוצאים מקרון הרכבת שלכם בכניסה לעיר לייפציג, יחכה לכם בתוך התחנה המרכזית מרכז קניות גדול ומודרני בן שלוש קומות. נשמע לכם קצת תלוש? לא אחרי שתשמעו שהתחנה המרכזית של לייפציג נחשבת לתחנה המרכזית הגדולה ביותר באירופה! כן כמו ששמעתם, גדולה יותר מזו של לונדון, פריז או ברלין. בשנת 1994 עוברת התחנה שפוצים נרחבים כדי להפוך בין היתר למרכז מסחרי גדול – ה-Promenaden
במרחב המתחם תוכלו למצוא למעלה מ-200 חנויות החל מאופנה, קוסמטיקה, תכשיטים, מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, חנויות ריהוט וכמובן דוכני אוכל.
היתרון הגדול של התחנה המרכזית הוא שלאור החוקים בגרמניה, שלא מאפשרים למרכזי קניות להיות פתוחים בימי ראשון, התחנה המרכזית הוא המרכז היחידי בעיר בו החנויות פתוחות גם כן בראשון. מה שהופך את ימי ראשון להיות שם מאוד צפופים.

שעות פעילות: ימי שני – שבת 10:00-21:00
יום ראשון – 13:00-18:00


Höfe am Brühl

לטיפוסים של קניונים:
• Höfe am Brühl
הפרויקט השאפתני הוקם באחד האזורים ההיסטוריים ביריד המסחר של העיר. בעבר יריד המסחר התרחש על רחוב זה, ובעידן המודרני של העיר, הופך הרחוב להיות ידוע בעיקר בסחר הטבק והפרווה שבו (כשלישי מסחר הפרווה בעולם התרחש שם). רבים מן הסוחרים ששכנו באכסניות של אותו רחוב, וניהלו את מירב העסיקים היו יהודים ומשם מגיע כינוי של הרחוב כ"יודנברול" (Judenbrühl). כיום קיים שם מרכז מסחרי ענק שהוקם בשנת 2012, הוא מכיל למעלה מ-130 חנויות ומתפרש לשטח של כ-27,500 מטר רבוע.
אם אתם מחפשים מקום גדול ומרוכז בסגנון של קניון, זה המקום בשבילכם

שעות פעילות: ימי שני – שבת 10:00-20:00
ימי ראשון – סגור

לאלו שמחפשים את הסגנון האירופאי הקלאסי – חנויות ברחובות- חנויות בוטיק:

פסאז' מדלר – נחשב לאחד מהפסאז'ים המרשימים בעיר

הפסאז'ים של לייפציג
אז כפי שכבר הבנו הפסאז'ים היוו חלק בלתי נפרד מיריד המסחר המודרני של העיר, והם הפכו להיות לסמלים המאפיינים אותה. ולהבדיל מלונדון, פריס והמבורג שגם שם ישנם מספר עצום של דרכי מסחר, רק בלייפציג תוכלו למצוא מערכית פסאז'ים כזו מערכת סגורה של אותם בניינים במרכז העיר. אחד היתרונות שלהן הוא שעל הדרך תעברו גם במבנים ארכיטקטוניים מרשימים, את חלקם תוכלו לראות במהלך הסיור הקלאסי שלנו.
בין הפסאז'ים המפורסמים תוכלו למצוא את:

• Mädler Passage
• Kretschmanns Hof
• Königshaus Passage
• Messehof Arcade
והרשימה עוד מתארכת. את מרבית החנויות והרשתות תוכלו למצוא בחלל מרכז העיר, כך שהליכה
קצרה בתוך מרכז העיר תיתן לכם את האפשרות גם לבקר בפסאז'ים וגם למצוא את מגוון החנויות הרחב שנמצאים בה.

שעות עבודה: מרבית החנויות יהיו פתוחות מימי שני- שבת 09:30-20:00

אז לאן שלא תבחרו לקנות, החוויה של הביקור במרכז העיר יכול להוות גם ערך מוסף להיכרות שלכם עם העיר.

לשתף בפייסבוק
לשתף בלינקדין
לשתף במייל
לשתף בווצאפ
סגירת תפריט